Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli pamiątkową tablicę – zostali zatrzymani

Data publikacji 12.05.2010

Policjanci z Mieszkowic zatrzymali czterech mieszkańców powiatu gryfińskiego, podejrzanych o kradzież mosiężnej tablicy z cmentarza w Siekierkach, z nazwiskami poległych żołnierzy. Część tablicy odzyskano. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu policjanci z Chojny zostali powiadomieni o tym, że z cmentarza w Siekierkach skradziono mosiężną tablicę z nazwiskami żołnierzy poległych w Operacji Forsowania Odry w czasie II Wojny Światowej.

W wyniku działań podjętych zarówno przez funkcjonariuszy z Mieszkowic jak i z Chojny, zatrzymano 30-letniego Benona B., 22-letniego Michała L., 17-letniego Krzysztofa L. oraz 16-letniego Patryka G. podejrzanych o tę kradzież. Młodzi ludzie trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych działań w miejscowości Gozdowice, w lesie, policjanci odnaleźli 36 fragmentów pociętej tablicy. Policjanci szukają pozostałych części tablicy.

Zatrzymani mężczyźni nie byli wcześniej notowani. Za kradzież, której się dopuścili, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, nieletnim natomiast zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Szczecinie / mw)

 

Powrót na górę strony