Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli kilka tysięcy lusterek samochodowych

Data publikacji 12.05.2010

Śląscy policjanci zatrzymali 14 osób podejrzanych o kradzież i nielegalny handel lusterkami samochodowymi oraz podzespołami do ich produkcji. Zatrzymani kradli je z firmy produkującej lusterka do samochodów znanych marek. Jak ustalono, członkowie grupy ukradli około 3,5 tys. lusterek, z których znaczną część sprzedali na aukcjach internetowych i giełdach samochodowych.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach, wspierani przez stróżów prawa z Dąbrowy Górniczej rozpracowywali grupę przestępczą, okradającą właściciela jednej z firm w Dąbrowie Górniczej, która produkuje lusterka do samochodów znanych marek.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili dowody, które pozwoliły zatrzymać 14 osób pod zarzutem udziału w grupie przestępczej. Grupa ta trudniła się kradzieżami lusterka i ich elementów. Organizatorem procederu był 30-letni mieszkaniec Sosnowca, z którym współpracowało 7 pracowników firmy, kierowca i 5 paserów.

Jak ustalili śledczy, członkowie grupy od 2005 r. skradli około 3500 lusterek, z których prawie 2500 sprzedali na aukcjach w Internecie i na giełdach samochodowych. Policjanci przeszukali mieszkania, domy i pomieszczenia gospodarcze należące do podejrzanych, gdzie odzyskali 1000 skradzionych lusterek o rynkowej wartości 100 tys. zł.

Organizator przestępczego procederu został już tymczasowo aresztowany, a wobec 8 innych osób prokurator zastosował dozory policyjne. Stróże prawa zajmujący się sprawą ustalają obecnie nabywców skradzionych elementów motoryzacyjnych. Planowane są również kolejne zatrzymania osób związanych z wykrytymi przestępstwami.

(KWP w Katowicach / js)
 

Powrót na górę strony