Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono narkotyki i broń

Data publikacji 12.05.2010

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu, w którym przebywali, funkcjonariusze znaleźli ponad 1500 porcji amfetaminy. Obaj zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci z jaworskiej komendy powiatowej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami. Zatrzymani to mieszkańcy jednej z miejscowości położonych w okolicach Jawora, w wieku 21 i 23 lat.

Podejrzewając ich o przestępczą działalność, funkcjonariusze weszli do mieszkania, w którym zatrzymani przebywali. W kuchni policjanci znaleźli ukryte w lodówce duże ilości amfetaminy. Łącznie zabezpieczono ponad 1500 porcji tego środka odurzającego. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli także wagę elektroniczną, służącą do porcjowania narkotyków, pieniądze oraz ukryty w pościeli pistolet gazowy i kilkanaście sztuk amunicji.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in. skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie miały one trafić oraz czy znaleziony pistolet, jak ustalono posiadany bez zezwolenia, nie był używany wcześniej do popełniania przestępstw. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków grozi zatrzymanym do 3, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za handel środkami odurzającymi grozi do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław/dz)

Powrót na górę strony