Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalni przestępcy zatrzymani

Data publikacji 26.01.2007

Z 24 na 25 stycznia 2007r. doszło do brutalnego napadu na obywatela Norwegii. Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do jednego z domów na obrzeżach Nowogardu i skrępowali przebywającego tam Norwega bijąc go wcześniej metalową rurką. Po splądrowaniu lokalu sprawcy uciekli. Już po kilku godzinach policjanci z Goleniowa zatrzymali sprawców i odzyskali skradzione przedmioty.

Późnym wieczorem do jednego z domów na obrzeżach Nowogardu wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Na głowach mieli założone kominiarki. Uderzyli metalową rurką w głowę 67-letniego obywatela Norwegii, skrępowali mu ręce i nogi przewodem elektrycznym i zażądali wydania pieniędzy. Zaatakowany mężczyzna oświadczył, że nie posiada w domu pieniędzy. Napastnicy po splądrowaniu domu ukradli sprzęt komputerowy, dwa zestawy kina domowego, telefon komórkowy i elektronarzędzia. Zabrali także portfel z 50 zł w środku, kartami bankomatowymi i dokumentami poszkodowanego. Zabrali ponadto kluczyki do stojącego w garażu samochodu. Poszkodowanemu zagrozili jeszcze, że w razie powiadomienia Policji spalą dom, a jego zabiją. Po zapakowaniu skradzionego sprzętu do auta odjechali.
 
Po kilkudziesięciu minutach skrępowanemu przez bandytów mężczyźnie udało się uwolnić z więzów. Powiadomił Policję.
Policjanci z Nowogardu już po kilku godzinach zatrzymali obu sprawców napadu i odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Część z nich znajdowała się już na terenie Szczecina.
 
Obaj zatrzymani byli wcześniej notowani przez Policję. Wobec obu mężczyzn Policja wystąpiła o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech.  
Powrót na górę strony