Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odebrano mu zwierzęta

Data publikacji 13.05.2010

Policjanci z Choszczna uzyskali informację o tym, że jeden z mieszkańców miasta nieprawidłowo traktuje swoje zwierzęta. Sprawdzili to wspólnie z członkami Stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt z Trzcianki. Koń został oddany pod tymczasową opiekę, a psy trafiły do schroniska.

Ogier pasący się na łące tylko z daleka wyglądał na zadbanego. Zwierzę nie miało dostępu do wody. Jedzenie utrudniał mu przełożony przez pysk łańcuch. Resztki zniszczonej uprzęży wzmocnione były drutami i zapiętymi na kłódkę łańcuchami. Do nogi ogiera kolejnym łańcuchem przywiązany był prawie dwumetrowej długości kołek, co w znaczny sposób ograniczało zwierzęciu możliwość poruszania się. Stajnię stanowiła niewielka rozpadająca się szopa. Niewiele lepszą sytuację miały należące do niego psy. Wygłodzona suka i jej dwa szczenięta wyraźnie bały się swego właściciela.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna nie radził sobie z opieką nad zwierzętami. Nie dbał o to czy mają co jeść. Aby zapanować nad ogierem przy wyprowadzaniu go z szopy uderzał go kołkiem. Koń nie posiadał wymaganego przepisami prawa paszportu, a psy nie były szczepione.

Wszczęto postępowanie w sprawie o znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że właśnie taki zarzut usłyszy wymieniony mężczyzna. Psy trafiły do choszczeńskiego schroniska, a koń znalazł nowe tymczasowe miejsce pobytu w Gorzowie Wlkp.

(KWP w Szczecinie / js)
 

Powrót na górę strony