Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o napad na sklep zatrzymani

Data publikacji 13.05.2010

Dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o napad na sklep zatrzymali świętokrzyscy policjanci. Sprawcy grożąc sprzedawczyni przedmiotem przypominającym broń palną, zabrali ze sklepu kasę fiskalną, po czym spłoszeni uciekli. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, do sklepu w jednej z małych miejscowości w powiecie koneckim, weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń, zażądali od niej wydania pieniędzy. Gdy ta sprzeciwiła się i zaczęła krzyczeć, spłoszeni napastnicy wybiegli ze sklepu. Zanim jednak to uczynili, zabrali stojącą na ladzie kasę fiskalną, którą porzucili przy drzwiach wejściowych. Z miejsca zdarzenia odjechali samochodem osobowym.

Praca kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Końskich już po kilku dniach przyniosła efekty. Analizując zebrany materiał dowodowy śledczy ustalili, że sprawcami napadu na obiekt handlowy są dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego. 18 i 25 - latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że jeden z nich był już wcześniej notowany.

W miejscu zamieszkania podejrzewanych, policjanci zabezpieczyli między innymi samochód osobowy, którym mężczyźni najprawdopodobniej uciekli z miejsca zdarzenia, drugi komplet tablic rejestracyjnych pochodzących z innego pojazdu, a także broń krótką, którą 18 i 25-latek mogli posługiwać się podczas napadu na sklep.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu zatrzymanym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony