Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody wylicytowane podczas WOŚP

Data publikacji 13.05.2010

Lot policyjnym śmigłowcem nad Warszawą oraz dwudniowy kurs samoobrony w Centrum Szkolenia Policji to nagrody wylicytowane podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym tygodniu zwycięzcy „odebrali” swoje nagrody. Pieniądze z licytacji zasiliły konto WOŚP.

To wczoraj był ten dzień, w którym policyjny pilot za sterami Bella 206 pokazał zwycięzcy licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak pięknie wygląda Warszawa z lotu ptaka. Biznesmen ze stolicy wylicytował lot policyjnym śmigłowcem, przekazując tym samym kwotę 5 000 zł na rzecz chorych dzieci.

Patrol nad Warszawą, przeprowadzony przy okazji zaplanowanych lotów operacyjnych, pozwolił na obserwację natężenia ruchu ulicznego, zwłaszcza w newralgicznych punktach komunikacyjnych. Zwycięzcy licytacji sprzyjała piękna pogoda. Przez kilkadziesiąt minut, razem z żoną, podziwiał przy okazji lotu panoramę stolicy. Doświadczony policyjny pilot, z wielkim lotniczym kunsztem, prowadził maszynę na wysokości 150 – 250 metrów z prędkością około 60 węzłów (100 km/h). Pasażerowie, mimo że już niejeden lot cywilnym śmigłowcem mieli za sobą, byli pod wrażeniem umiejętności policyjnego pilota, zgodnie powtarzali, że wczorajszy lot nie może równać się z żadnymi wcześniejszymi.

Patrol nad Warszawą był jedną z ofert, które Komendant Główny Policji wystawił na licytacji w związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Licytacja przebiegała bardzo dynamicznie i w krótkim czasie oferta osiągnęła cenę 5 tysięcy zł. Wylicytowana kwota zasiliła konto Orkiestry.

(gp / js)
 

***


W dniach 10 – 11 maja br. w Centrum Szkolenia Policji odbył się kurs z zakresu samoobrony, wylicytowany w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kurs wylicytowali: Pani Gabriela Szostak i Pan Dominik Kędzierski. W jego programie zamieszczono wiele ćwiczeń opracowanych, m.in. na podstawie analizy zdarzeń zarejestrowanych podczas prowadzonego w m. st. Warszawie monitoringu. Zajęcia przebiegały w sposób bardzo dynamiczny. Uczestnicy szkolenia brali udział w wielu symulacjach. Kurs zakończył się egzaminem – sprawdzianem umiejętności z zakresu samoobrony. Egzaminowani musieli odeprzeć atak 7-osobowej „grupy napastników”. Poradzili sobie świetnie!

Dwudniowy kurs samoobrony zakończył się wręczeniem przez Zastępcę Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Annę Rosół, certyfikatów i podziękowań dla uczestników, za wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(CSP / js)
 

Powrót na górę strony