Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang narkotykowy rozbity

Data publikacji 26.01.2007

Cztery osoby, podejrzane o handel narkotykami, zatrzymali wczoraj policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego. 31-letni Andrzej O., 28-letni Błażej N., 24-letni Paweł W. i 23-letnia Izabela R. sprzedała narkotyki o czarnorynkowej wartości około 70 tysięcy złotych. Wszystkim grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani handlowali właściwie każdym rodzajem środków odurzających. W okresie zaledwie miesiąca wprowadzili do obrotu co najmniej 2000 porcji marihuany, ponad 4500 tabletek ekstazy, ponad 1700 porcji amfetaminy. Czas największej aktywności gangu to przełom 2004/2005 roku. Narkotyki rozprowadzane były głównie na terenie Wielkopolski.
 
Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych znaleziono kilogram amfetaminy oraz marihuanę. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 20 tysięcy złotych oraz trzy samochody osobowe.
 
Główny podejrzany, a jednocześnie organizator procederu, Andrzej O. jest doskonale znany wymiarowi sprawiedliwości. Był już karany za handel narkotykami, ma w tej chwili prowadzone podobne sprawy karne. Aby uniknąć zatrzymania przez funkcjonariuszy CBŚ,  próbował ukryć się w szpitalu psychiatrycznym w Gnieźnie. Jednak za zgodą lekarzy, którzy stwierdzili, że mężczyzna symuluje chorobę, został zatrzymany bezpośrednio na terenie szpitala.
 
W tej chwili podejrzani są przesłuchiwani w prokuraturze. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, do którego zostaną złożone wnioski o tymczasowe aresztowanie.
Powrót na górę strony