Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończono śledztwo w sprawie rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi

Data publikacji 13.05.2010

Prokuratura i Policja w Żaganiu zakończyły śledztwo przeciwko pięciu osobom, które w listopadzie ubiegłego roku dokonały kilku rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Wśród nich jest 16-latek i 17-letnia dziewczyna. Podejrzanym przedstawiono łącznie 15 zarzutów.

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo dotyczące pięciu rozbojów, do których doszło pomiędzy 2 a 19 listopada ubiegłego roku. Były to napady na sklepy spożywcze w Żaganiu, rozlewnię gazu płynnego i stację paliw.

Sprawcy w czasie napadów zastraszali pokrzywdzonych tasakiem, nożem i metalową pałką. W sumie łupem napastników padło ponad 5 tys. złotych oraz telefony komórkowe i alkohol o wartości prawie 1 tys. zł.

W czasie prowadzonych działań policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali pięć osób w wieku od 16 do 27 lat, podejrzanych o dokonanie tych rozbojów.

Wśród nich było trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 27 lat, nieletni i 17-letnia dziewczyna.21-letni Karol W. i 27-letni Andrzej W. przebywają w areszcie śledczym.

Nieletni Mateusz C. został najpierw zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka w Zielonej Górze, a następnie przewieziony do schroniska dla nieletnich. Za udział w pięciu rozbojach, w tym z użyciem niebezpiecznych narzędzi, będzie odpowiadał jak dorosły. Taką decyzję, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, podjął sąd rodzinny i nieletnich.

Pozostali podejrzani: Kamil G. i Amanda Z. odpowiedzą na współudział w jednym rozboju.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

(Gorzów Wlkp. / js)
 

Powrót na górę strony