Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalny handel alkoholem i wyrobami tytoniowymi

Data publikacji 13.05.2010

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów w związku z podejrzeniem o posiadanie i nielegalny handel alkoholem i wyrobami tytoniowymi. Na terenie jego posesji policjanci i celnicy zabezpieczyli znaczne ilości spirytusu, piwa, tytoniu i wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 50 tys. złotych.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej ustalili, że w jednej z miejscowości gminy Lubin mężczyzna na swojej prywatnej posesji prowadzi nielegalną sprzedaż wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Jak ustalono, aby  dokonać u niego zakupów, trzeba było znać specjalny kod, który należało wystukać na drzwiach. Gdy sprzedawca uznał, że jest on prawidłowy, zasoby jego "sklepu" stawały się dostępne dla klienta.

12 maja br. policjanci i powiadomieni przez nich funkcjonariusze Urzędu Celnego weszli na teren posesji 59-letniego mężczyzny. Podejrzenia potwierdziły się. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 butelek spirytusu, 500 puszek piwa, ponad 4000 paczek papierosów i 42 kilogramy tytoniu. Wszystkie wymienione towary, które były ukryte w kurniku, w stodole oraz na strychu części mieszkalnej domu, nie posiadały znaków akcyzowych. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 50 tys. złotych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego procederu. Mężczyzna za czyn, którego się dopuścił, odpowie przed sądem. Za sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław / dz)

Powrót na górę strony