Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie odpowiedzą za podłożenie ładunku wybuchowego

Data publikacji 13.05.2010

Bialscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców podłożenia ładunku wybuchowego na jednym z osiedli w Białej Podlaskiej, gdzie w wyniku detonacji ładunku uszkodzeniu uległy metalowe drzwi do garażu. W mieszkaniach zatrzymanych 16 – latków i 17-latka policjanci zabezpieczyli substancje chemiczne do produkcji ładunków wybuchowych. Za posiadanie materiałów wybuchowych grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek około 22:10 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej doszło do wybuchu. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że przy drzwiach jednego z garaży został podłożony ładunek wybuchowy. Jego detonacja spowodowała rozerwanie metalowych drzwi do pomieszczenia. Właściciel garażu oszacował straty na kwotę 1000 złotych.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca detonacji ładunku. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranych informacji śledczy wytypowali trzech mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Wczoraj zatrzymano dwóch 16-latków oraz 17-letniego Bartosza S. z Białej Podlaskiej. W wyniku przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli substancje chemiczne służące do produkcji ładunków wybuchowych.

Bartosz S. został zatrzymany w policyjnym areszcie i niebawem trafi do prokuratury. Jego nieletni kompani przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą za uszkodzenie drzwi oraz posiadanie odczynników służących do produkcji ładunków wybuchowych.

Za posiadanie substancji służących do produkcji ładunków wybuchowych osobom pełnoletnim grozi kara 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie drzwi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony