Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 osób zatrzymanych za narkotyki

Data publikacji 13.05.2010

Policjanci Radomia w ostatnim czasie zatrzymali 20 osób, które mających związek z posiadaniem i rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu radomskiego. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 370 porcji marihuany, 250 porcji amfetaminy oraz 34 sztuki sadzonek konopi we wczesnym stadium rozwoju. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za ich sprzedaż do 10 lat.

Policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu od pewnego czasu pracowali nad informacją o młodym radomianinie, który rozprowadza środki odurzające. Pod koniec kwietnia na ul. Maratońskiej kryminalni zatrzymali toyotę, której pasażerem był podejrzewany przez nich 23-letni mężczyzna. Oprócz niego w pojeździe było jeszcze 3 młodych mężczyzn. Przy nich oraz w mieszkaniu jednego z nich ujawniono ponad 360 porcji marihuany oraz ponad 250 porcji amfetaminy.

W wyniku dalszej pracy dochodzeniowców, w tej sprawie zatrzymany został kolejny 24-latek, który usłyszał zarzut sprzedaży amfetaminy i marihuany. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali jeszcze 14 osób, które przyznały się do kupowania narkotyków od wcześniej zatrzymanych mężczyzn.

Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód w Radomiu, na której wniosek jeden z zatrzymanych, 23-letni mężczyzna, został tymczasowo aresztowany. Prokurator zdecydował również o zastosowaniu dozoru policji wobec 2 innych handlarzy.

Za sprzedaż środków odurzających zgodnie z art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / js)
 

Powrót na górę strony