Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diagności poświadczali nieprawdę

Data publikacji 13.05.2010

Funkcjonariusze do walki z korupcją mazowieckiej policji, wspólnie z policjantami z lipskiej komendy, zatrzymali dwóch nieuczciwych diagnostów. Mężczyźni podejrzani są o poświadczanie nieprawdy w dowodach rejestracyjnych co do faktu wykonywania badania technicznego pojazdu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci do walki z korupcją mazowieckiej policji po uzyskaniu informacji o nielegalnym procederze, do którego dochodziło na jednej z lipskich stacji diagnostycznych, weryfikowali otrzymane sygnały. Po potwierdzeniu wszystkich podejrzeń i zgromadzeniu niezbędnych dowodów w tej sprawie, funkcjonariusze z mazowieckiej komendy, wspólnie z policjantami z Lipska, zatrzymali dwóch pracowników stacji kontroli pojazdów. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymanymi to mieszkańcy powiatu lipskiego w wieku 60 i 31 lat. Mężczyźni bez przeprowadzenia diagnostyki pojazdów wpisywali w dokument prawidłowy stan techniczny, a tym samym poświadczali nieprawdę.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Lipska prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowego w wysokości 4000 złotych dla starszego, 3000 zł dla młodszego. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Lipsku.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony