Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek odpowie za "pieprzny" żart

Data publikacji 13.05.2010

Za rozpylenie gazu pieprzowego w szkole odpowie przed sądem dla nieletnich 14 – latek zatrzymany przez policjantów z powiatu ząbkowickiego. Gimnazjalista rozpylił środek w budynku gimnazjum i szkoły podstawowej, w związku z czym, z obu obiektów ewakuowano około 200 uczniów. Nieletni tłumaczył się, że znalazł gaz i chciał go wypróbować.

Wczoraj około 12:30 policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim zostali powiadomieni o tym, że w dwóch znajdujących się w tej miejscowości budynkach szkolnych, została rozpylona jakaś substancja. Z obiektów ewakuowano około 200 uczniów.

W czasie, gdy uczniowie i pracownicy opuszczali budynek, policjanci ustalili żartownisia. Okazał się nim uczeń gimnazjum. Funkcjonariusze znaleźli przy 14 – latku puste opakowanie po gazie pieprzowym. Uczeń twierdził, że znalazł gaz i chciał wypróbować jak działa. Policjanci ustalili, że po rozpyleniu gazu w gimnazjum, nieletni poszedł do szkoły podstawowej i tam już, jak twierdził dla żartu, rozpylił pozostałości z pojemnika.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Szkoły zostały wywietrzone i po dwóch godzinach uczniowie mogli wrócić na zajęcia.

Nieletni, po wykonaniu czynności z jego udziałem, został przekazany pod opiekę rodziców. Teraz za czyn, którego się dopuścił, odpowie przed sądem dla nieletnich.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony