Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zauważył poszukiwanego na przejściu dla pieszych

Data publikacji 13.05.2010

Policjant zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. Wśród przechodniów zauważył mężczyznę poszukiwanego od 4 lat. Zaparkował auto i poszedł za podejrzewanym. Kiedy go zatrzymał okazało się, że policjant miał rację. Zatrzymany spędzi najbliższe 6 lat w zakładzie karnym.

Wczoraj rano policjant służby kryminalnej z KMP w Szczecinie, będąc w czasie wolnym od służby, jechał swoim prywatnym samochodem. Na przejściu ustąpił on pierwszeństwa pieszym, wśród przechodniów był mężczyzna, który przykuł uwagę funkcjonariusza. Skojarzył, że może on być poszukiwanym od 4 lat. Aby to sprawdzić, szybko zaparkował swój samochód i udał się pieszo za podejrzewanym, który wszedł na Cmentarz Centralny. Niestety pośród licznych alejek i dużego tłumu poszukiwany „rozpłynął się”. Policjant wezwał na pomoc umundurowanych kolegów pełniących służbę, a w międzyczasie sam penetrował teren. Po około 20 minutach zauważył mężczyznę i wspólnie z umundurowanymi policjantami zatrzymał poszukiwanego.

Przypuszczenia okazały się słuszne, a zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Szczecina, który ukrywał się od czterech lat. W tym czasie, aby go nie rozpoznano zapuścił nawet brodę. Mężczyzna poszukiwany był trzema listami gończymi między innymi za rozbój i kradzieże z włamaniem. Teraz najbliższe sześć lat spędzi w zakładzie karnym.

(KWP Szczecin / js)
 

Powrót na górę strony