Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania kolejnych dilerów

Data publikacji 13.05.2010

Policjanci z Łodzi zatrzymali pięć kolejnych osób podejrzanych o handel narkotykami - trzech z nich objęto dozorem policyjnym, wobec dwóch sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu.

11 maja policjanci zatrzymali pięć kolejnych osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu substancji psychotropowych. Jest to kontynuacja sprawy, która była realizowana od października 2009 roku do marca bieżącego roku. Wówczas policjanci zatrzymali łącznie 19 osób związanych z handlem środkami odurzającymi. Zabezpieczono blisko 4 kilogramy marihuany, 2 kilogramy amfetaminy oraz kilkadziesiąt znaczków LSD i kilkaset tabletek extazy. Siedmiu podejrzanych tymczasowo aresztowano, a pozostali zostali objęci dozorem policyjnym.

Policjanci nie poprzestali na tym i pojawili się w pięciu kolejnych łódzkich mieszkaniach. Zatrzymali w nich mężczyzn w wieku od 27 do 60 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że od listopada 2008 roku do 18 listopada 2009 roku wprowadzili oni do obrotu nie mniej niż 3000 gramów amfetaminy o wartości blisko 20 tys. złotych, a także handlowali amfetaminą w tym samym okresie w ilości nie mniejszej niż 1320 gramów o wartości 15 tysięcy złotych. Ponadto mają na sumieniu handel tabletkami ecstasy.

Trzech z pięciu zatrzymanych zostało już objętych dozorem policyjnym, wobec 27- i 55-latka sąd podjął dziś decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony