Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członek grup "Goryla" i "Rambo" zatrzymany

Data publikacji 26.01.2007

Niemiecka policja zatrzymała 31-letniego Marcina M. Były członek zorganizowanych grup przestępczych od kilku lat poszukiwany był przez szczecińską policję na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Zatrzymanie było możliwe dzięki międzynarodowej współpracy, a szczególnie wymiany informacji dzięki jednostkami bezpośrednio zaangażowanymi w poszukiwania.

Marcina M. zatrzymano w Niemczech w połowie grudnia ubiegłego roku. W połowie stycznia został on przekazany stronie Polskiej. Zostanie mu przedstawionych ponad 20 zarzutów. Najważniejszy z nich dotyczy działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W latach 1998 – 2001 działał on w grupach „Rambo”, a potem "Goryla", które na terenie naszego województwa i nie tylko zajmowały się napadami i wymuszeniami rozbójniczymi, oraz wprowadzaniem na lokalny rynek narkotyków. Członkowie grupy działali w sposób brutalny, używając przy tym broni a nawet ładunków wybuchowych. 

W ostatnim czasie Marcin M. był poszukiwany przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie, którzy wymieniali posiadane informacje z policjantami z Europy w tym z Niemiec. Sprawdzano każde możliwe miejsce ukrywania się poszukiwanego. 

Dotychczas szczeciński CBŚ, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Prokuratury Okręgowej zatrzymały już ponad 130 osób działających w tych grupach przestępczuch.
Powrót na górę strony