Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skopali bezdomnego i spalili go

Data publikacji 26.01.2007

Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 32 lat, podejrzanych o bestialskie zabójstwo 59- letniego bezdomnego. Jak wynika z ustaleń, mężczyźni bili i kopali bezdomnego, skakali mu po klatce piersiowej, a gdy stracił przytomność podpalili. Na razie motyw zbrodni nie jest do końca znany. Policjanci podejrzewają, że mógł być to spór o miejsce do spania.

20 stycznia w zdewastowanym, niezamieszkałym parterowym budynku wybuchł pożar, którego ofiarą był pozostający w obiekcie mężczyzna. Policjanci ustalili, że 59-letni bezdomny został w trakcie awantury dotkliwie pobity przez swoich kompanów, a następnie przez jednego z nich podpalony. Sprawcy działali ze szczególnym okrucieństwem: skakali pokrzywdzonemu po klatce piersiowej, zadawali ciosy rękami i dotkliwie kopali.
By uniknąć odpowiedzialności sprawcy podpalili wciąż żyjącego Wiesława P.
 
Dwa dni temu zatrzymano Piotra B. któremu postawiono zarzut zabójstwa. Jak ustalono, zabójca działał wspólnie z Maciejem P, który decyzją sądu również pozostanie w areszcie.
 
Motyw tego brutalnego zabójstwa nie jest do końca znany. Jedna z wersji zakładanych przez Policję zakłada, że bezdomni pokłócili się o miejsce do spania oraz o prawo do pobytu w lokum gdzie wszyscy przebywali.
Powrót na górę strony