Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież TIR-a z telewizorami zatrzymani

Data publikacji 17.05.2010

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku wspólnie z człuchowskimi funkcjonariuszami zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 28 do 53 lat podejrzewanych o kradzież tira z 62 telewizorami. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło pod koniec stycznia. Kierowca ciężarowego mana z naczepą zaparkował pojazd na jednym z parkingów w Człuchowie. Przewoził 62 telewizory LCD. Kiedy chciał odjechać, okazało się, że auto z towarem zniknęło. Kradzież zgłosił na policję.

Człuchowscy funkcjonariusze znaleźli samochód na trasie Sporysz-Brzezie w gminie Rzeczenica. Stał porzucony na leśnym parkingu. W naczepie pozostało zaledwie kilkanaście telewizorów.
 
Nad sprawą pracowali kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku oraz funkcjonariusze z Człuchowa. 11 maja zatrzymano czterech mężczyzn podejrzewanych o tę kradzież – trzech wpadło w Trójmieście, a jeden na terenie gminy Człuchów. Zatrzymani to mieszkańcy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego w wieku od 28 do 53 lat. 13 maja usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za kradzież, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracują nad zatrzymaniem pozostałych osób, które brały udział w procederze.

Czynności policjantów nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Człuchowie.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony