Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki uprawiali w namiocie

Data publikacji 18.05.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn trudniących się uprawą konopi indyjskich. 25 i 26-latek uprawiali rośliny w niezamieszkałym domu koło Prudnika, używając do tego celu m.in. specjalnego namiotu. Szacuje się, że z takiej ilości zabezpieczonych roślin, sprawcy mogli uzyskać narkotyki o wartości nie mniejszej iż 130 tys. zł.

Już od pewnego czasu policjanci gromadzili dowody świadczące o przestępczym procederze, którym trudnili się dwaj mieszkańcy Nysy. Funkcjonariusze z CBŚ ustalili, że dwaj podejrzewani mężczyźni mogli rozprowadzać narkotyki wśród mieszkańców powiatu nyskiego.

Policjanci z CBŚ, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu i KPP w Prudniku, zatrzymali 25 i 26-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego.

Podczas przeszukania niezamieszkałego budynku w okolicach Prudnika, w którym podejrzani uprawiali konopie, w jednym z pomieszczeń, funkcjonariusze zabezpieczyli 26 krzewów konopi indyjskich. Rośliny o wysokości od 100 do 160 cm chronione specjalnym namiotem uprawiane były w donicach. W innym pomieszczeniu, w piwnicy, zabezpieczono kolejnych 146 dużych donic z sadzonkami konopi indyjskich.

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mieszkańcy Nysy mogli uzyskać narkotyki o wartości nie mniejszej niż 130 000 zł.

Zatrzymani przewiezieni zostali do prudnickiej komendy. 26-latkowi m.in. za uprawianie, posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 25-latek za uprawianie ziela konopi indyjskich oraz nabywanie przyrządów do produkcji narkotyków może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

(KWP w Opolu / mw)

 

Film Narkotyki hodowali w namiocie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narkotyki hodowali w namiocie (format flv - rozmiar 4.29 MB)

Powrót na górę strony