Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozostawiła psy na 2 miesiące bez opieki i jedzenia

Data publikacji 18.05.2010

42-letnia kobieta z gminy Nowe Miasteczko wyjechała poza granice kraju na dwa miesiące. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta pozostawiła bez opieki i jedzenia pięć psów. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi jej teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sprawa zaczęła się od interwencji mieszkańców małej miejscowości w gminie Nowe Miasteczko. Według sąsiadów 42-letnia Hanna R. pozostawiła pięć psów i wyjechała poza granice kraju, na dłuższy okres czasu. Kobieta zostawiła zwierzęta bez nadzoru i bez pożywienia.

Sprawą zajęło się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na posesji znaleziono wygłodzone, wycieńczone i agresywne psy. Jedno ze zwierząt miało otwarte rany i wymagało natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Wystraszone zwierzę ledwo trzymało się na nogach.

Na podstawie decyzji Inspektoratu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, psy zostały odebrane właścicielce. Kobieta zostanie ponadto obciążona kosztami utrzymania i leczenia psów.
Komenda Powiatowa Policji wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Hanna R. usłyszała już zarzuty znęcania się nad psami poprzez pozostawienie ich bez opieki i pożywienia na okres 2 miesięcy. Podejrzana przyznała się do winy i skorzystała z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Za takie przestępstwo, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony