Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy za ktratkami

Data publikacji 29.01.2007

Golubscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wąbrzeskiego podejrzanych o posiadanie i udzielanie innym osobom narkotyków. To wynik prowadzonego od ponad pół roku śledztwa w sprawie wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Do tej pory policjanci zatrzymali 11 osób.

Wobec pięciu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wśród aresztowanych jest 4 mieszkańców Golubia-Dobrzynia i jeden Torunia. Wszyscy mają zarzuty udziału w obrocie narkotykami, głównie handel nimi.
 
Pozostałym sprawcom postawiono zarzuty posiadania narkotyków i udzielania ich innym osobom. Trzej z nich to mieszkańcy gminy Kowalewo, dwaj powiatu wąbrzeskiego i jeden Golubia- Dobrzynia. Mają od 20-25 lat.
 
Z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynika, że sprawcy działali w 2006 roku na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Przedmiotem przestępstwa mogło być nawet 2 kg marihuany, kilkaset tabletek ecstasy, kilkanaście gram haszyszu. Do tej pory sprawcom zarzucono popełnienie około 100 tego typu przestępstw.
Powrót na górę strony