Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 kg marihuany ukrył w kineskopie

Data publikacji 18.05.2010

Wczoraj rano w okolicy miejscowości Ruda, ford focus jadący drogą krajową nr 10 wpadł w poślizg i wpadł do pobliskiego rowu. Podczas rutynowych oględzin miejsca zdarzenia policjanci ujawnili w pobliżu samochodu blisko 4 kg marihuany, które ukryte były w kineskopie telewizyjnym. Okazało się, że właścicielem znalezionych narkotyków jest kierowca forda. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 9.00 dyżurny pilskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w okolicy miejscowości Ruda. Z przekazanej informacji wynikało, że jadący krajową dziesiątką focus z nieustalonej przyczyny wpadł w poślizg, a następnie przewracając się wpadł do pobliskiego rowu. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policyjny.

Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce zauważyli stojącego w rowie forda oraz karetkę pogotowia, w której opatrywany był poszkodowany kierowca. Policjanci rozpoczęli zabezpieczanie miejsca zdarzenia. W pewnym momencie jeden z nich otrzymał anonimową informację, że kierowca forda tuż po wypadku próbował ukryć w pobliskim zagajniku jakiś pakunek. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Podczas przeszukania okolicy miejsca wypadku policjanci odnaleźli schowany w krzakach rozbity kineskop telewizyjny oraz podróżną torbę. Okazało się, że w odnalezionym kineskopie schowane było blisko cztery kilogramy marihuany. Kierowca forda został zatrzymany, a jego pojazd funkcjonariusze odholowali na policyjny parking. Ilość zabezpieczonych narkotyków może wskazywać, że były one przeznaczone do detalicznej sprzedaży. Prowadzący sprawę śledzący wyjaśniają, jakie było źródło ich pochodzenia oraz gdzie miały one trafić.

Zatrzymany 31-letni mieszkaniec Bydgoszczy był już w przeszłości notowany przez Policję . Za popełnione przestępstwo może teraz trafić za kratki nawet na 10 lat.

(KWP w Poznaniu / js)
 

Powrót na górę strony