Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny towar

Data publikacji 19.05.2010

Ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze z Elbląga. Przewoził je osobowym fordem 28-letni Jakub B. Z kolei policjanci z Płońska zabezpieczyli m.in. 520 paczek nielegalnych papierosów oraz prymitywną linię technologiczną do wyrobu alkoholu. W tej sprawie zatrzymano obywatelkę Ukrainy.

Policyjny patrol zatrzymał wczoraj rano 28-letniego Jakuba B., który przewoził samochodem 6200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kartony z papierosami szczelnie wypełniały wnętrze jego forda.

To kolejna zatrzymana przez policjantów osoba, która zajmowała się handlem nielegalnie sprowadzonymi papierosami. 28-latkowi za próbę wprowadzenia do obiegu papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi odpowiedzialność karna.

(KWP w Olsztynie / mg)

***

Policjanci z Płońska zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie jednej z kobiet na miejskim targowisku. Kobieta miała przy sobie dużą, turystyczną torbę. Kiedy policjanci poprosili o pokazanie jej zawartości, okazało się, że wewnątrz znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kobieta przekonywała funkcjonariuszy, że wyroby tytoniowe posiada na własny użytek.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych obywatelki Ukrainy funkcjonariusze znaleźli papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy, alkohol niewiadomego pochodzenia w plastikowych butelkach, korki, naklejki, prymitywną linię technologiczną do wyrobu alkoholu oraz zacier.

47-letnia obywatelka Ukrainy została zatrzymana w policyjnym areszcie. O jej losach zdecyduje prokurator.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony