Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na sklep zatrzymani

Data publikacji 20.05.2010

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawców napadu na sklep w Rzeszowie. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa weszli do sklepu, zastraszyli kasjerkę repliką pistoletu i zabrali z kasy pieniądze.

Ze wstępnych ustaleń na miejscu wynikało, że do sklepu spożywczego przy ulicy Ładnej w Rzeszowie weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden stał w drzwiach sklepu, pilnując, by nikt w tym czasie nie wchodził, a drugi wszedł do sklepu, skierował replikę pistoletu w stronę kasjerki i zażądał od niej wydania pieniędzy i papierosów. Kasjerka włożyła do przyniesionego przez napastników plecaka pieniądze i kilkadziesiąt paczek papierosów. Następnie obaj wyszli ze sklepu i uciekli w nieznanym kierunku.

Wezwani na miejsce przez obsługę sklepu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady, które mogli na miejscu pozostawić napastnicy. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili sprawców tego napadu. We wtorek, 18 maja br., funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Rzeszowa. Obaj przyznali się do winy.

Ze względu na to, że w chwili zdarzenia nie mieli ukończonych 17 lat, odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony