Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali przy podłączeniu kablówki

Data publikacji 20.05.2010

Policjanci z Konina zatrzymali mężczyznę i kobietę, podejrzanych o dokonanie oszustw na szkodę ponad 100 osób. Podejrzewani działali pod przykrywką legalnie istniejącej firmy, która oferowała podłączenie telewizji kablowej. Policjanci wykryli wiele nieprawidłowości, a zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty oszustw.

Policjanci pracowali nad sprawą od dłuższego czasu. Podejrzewali, że kobieta i mężczyzna wynajmujący mieszkanie w jednej z pod konińskich miejscowości, prowadzą nielegalną działalność. W grę wchodziły oszustwa na szkodę dużej grupy prywatnych osób, które wpłaciły zaliczki na poczet podłączenia w swoich mieszkaniach telewizji kablowej.

Policjanci dotarli do dokumentów, które zawierały formalne i prawne uchybienia. Analizując je, dotarli do pokrzywdzonych, z którymi przedstawiciele firmy podłączającej TV kablową zawierali wadliwe umowy. Jak się okazało, przedstawiciele firmy, mimo że reprezentowali zarejestrowaną firmę, nie posiadali żadnych dokumentów i umów z operatorami sieci telewizyjnej, pozwalających na podłączanie sygnału telewizyjnego. Pomimo tego wchodzili do domów mieszkańców, oferowali swoje usługi i pobierali 70 zł zaliczki.

Podejrzani pozyskiwali także inne osoby, z którymi zawierali umowę o dzieło. Osoby te nie były świadome nieprawidłowości i zawierały umowy z osobami, które chciały podłączyć sobie telewizję kablową. W ten sposób w roku ubiegłym oszukano 139 mieszkańców gm. Wilczyn.

31-letniej kobiecie, na którą zarejestrowana była firma, i jej 50-letniemu przyjacielowi Prokuratura Rejonowa w Koninie przedstawiła zarzuty oszustwa, działania wspólnie i w porozumieniu. Mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. Zatrzymana kobieta dobrowolnie poddała się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i zobowiązała się do naprawienia szkody wobec wszystkich pokrzywdzonych. Wobec jej przyjaciela prokurator zastosował dozór policyjny.

(KWP w Poznaniu / js)
 

Powrót na górę strony