Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 21.05.2010

Kryminalni z Opola i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców województwa śląskiego, którzy uprawiali konopie indyjskie. Nielegalne plantacje znajdowały się w kilku pomieszczeniach magazynowych. Szacuje się, że z zabezpieczonych roślin sprawcy mogli uzyskać narkotyki o wartości nie mniejszej niż 160 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn na terenie Bytomia, gdzie, w pomieszczeniach magazynowych, uprawiali krzewy konopi indyjskich. Policjanci ujawnili też dwie nielegalne plantacje w Świętochłowicach i Chorzowie.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili łącznie 206 krzewów konopi. Rośliny o wysokości od 100 do 120 cm, chronione specjalnym namiotem, rosły w donicach. Policjanci zabezpieczyli rośliny i sprzęt służący do ich uprawy.

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mężczyźni mogli uzyskać narkotyki warte nie mniej niż 160 tys. złotych.

Wobec dwóch 29-latków sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy, natomiast decyzją prokuratora wobec 33-letniego mieszkańca śląska zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Mężczyznom m.in. za uprawianie i przetwarzanie narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Film Likwidacja plantacji narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Likwidacja plantacji narkotyków (format flv - rozmiar 3.58 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony