Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 100 tys. litrów paliwa

Data publikacji 21.05.2010

Płońscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Elbląga, który oszukiwał przy zakupie oleju napędowego. Mężczyzna przyznał się do wyłudzenia ponad 100 tys. litrów paliwa na szkodę różnych firm w całym kraju. O dalszych losach zatrzymanego zadecyduje prokurator. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

W Płońsku w środę na terenie jednego z przedsiębiorstw komunikacyjnych policjanci zatrzymali oszusta, który usiłował wyłudzić zakup oleju napędowego na o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Prosił on o przedłużony okres płatności w związku z wykonywaniem przez jego firmę prac budowlanych przy budowach dróg i autostrad. W celu potwierdzenia swojej wiarygodności przy zawieraniu umów, mężczyzna w styczniu bieżącego roku, zarejestrował firmę na własne nazwisko. W trakcie dokonywania oszustw, przedsiębiorca wynajmował z wypożyczalni samochód posiadający wewnątrz zbiorniki o pojemności tysiąca litrów.

Fałszywy biznesmen przyznał, że od początku roku wyłudził w ten sposób ponad 100 tysięcy litrów paliwa od 11 podmiotów gospodarczych. Policjanci poszukują innych pokrzywdzonych, którzy padli ofiarą oszusta.

O dalszych losach mężczyzny zadecyduje w najbliższym czasie prokurator. Oszustowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Radomiu / js)
 

Powrót na górę strony