Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o handel narkotykami zatrzymani

Data publikacji 21.05.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejne osoby zamieszane w działalność zlikwidowanej pod koniec ubiegłego roku grupy zajmującej się uprawą konopi indyjskich. Kobieta i trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu narkotykami. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia.

W Szczecinie i Poznaniu CBŚ zatrzymało kolejne cztery osoby zamieszane w handel marihuaną. Zarzuca się im wprowadzenie do obrotu w Szczecinie i Poznaniu co najmniej 6 kg tego narkotyku. Wśród podejrzanych jest Milena O., która usłyszała zarzut udzielania - częstowania znajomych kokainą. Trzej zatrzymani mężczyźni byli odbiorcami marihuany wyprodukowanej w luksusowych willach w Puszczykowie i Śremie.

W dwóch okazałych domach znajdujących się pod Poznaniem, w grudniu ubiegłego roku, policjanci Centralnego Biura Śledczego znaleźli profesjonalnie urządzone plantacje konopi indyjskich. Zabezpieczyli wówczas 7 kg marihuany o wartości 200 tys. złotych. Zatrzymano wtedy trzech mieszkańców woj. zachodniopomorskiego i jednego z Poznania. Wśród nich był Piotr W. z okolic Szczecina - organizator tego procederu . Podczas zorganizowanej w pierwszych dniach grudnia 2009 roku akcji w ręce policjantów CBŚ wpadły cztery osoby. Byli to trzej mieszkańcy Szczecina i poznaniak. Niektórzy mieli wcześniejsze notowania w rejestrach policyjnych. Podczas przeszukania dwóch domów zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli imponujące uprawy konopi indyjskich. Było w nich łącznie 330 roślin w różnych stadiach wegetacji. Część z nich miała wykształcone kwiatostany gotowe do zbioru. Łącznie ujawniono 7 kg roślin o wartości około 200 tys. zł.

Po analizie informacji operacyjnych okazało się, że osoby pochodzące ze Szczecina i powiązane ze środowiskiem handlarzy narkotykowych zorganizowały w dwóch podpoznańskich miejscowościach plantacje konopi. W tym celu wynajęli dwie luksusowe posiadłości w Puszczykowie i Śremie. Pod przykrywką wygodnych apartamentów, w wolnych pomieszczeniach uruchomili profesjonalne uprawy. Wyposażyli je w zaawansowane holenderskie urządzenia do nawadniania, dawkowania nawozów i oświetlenia. Pomieszczenia te miały także skomplikowany system wentylacyjny wyposażony w specjalne filtry usuwające specyficzny zapach.

Policjanci bezpośrednio zaangażowani w zbieranie informacji o podejrzanych i likwidację tych upraw współpracowali z wyznaczonym prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W trakcie śledztwa zebrano materiały dowodowe, które dały podstawy do zatrzymania kolejnych osób powiązanych z producentami narkotyku.

Zatrzymanemu we wtorek Maciejowi Ł., Szymonowi T., Krzysztofowi P. za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia. Milena O. za udostępnianie kokainy innym osobom może trafić do więzienia na 3 lata.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Podejrzani o handel narkotykami zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o handel narkotykami zatrzymani (format flv - rozmiar 5.79 MB)

Powrót na górę strony