Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratunek przyszedł z powietrza

Data publikacji 22.05.2010

Załogi policyjnych śmigłowców uratowały 5 osób, poszkodowanych w wyniku przerwania wału przez Wisłę w rejonie Opola Lubelskiego. Wszyscy zostali podjęci z dachów domów, na których szukali schronienia przed żywiołem.

Policyjny patrol wykonujący lot nad Warszawą otrzymał sygnał, że w rejonie gminy Wilków doszło do przerwania wału przeciwpowodziowego i zalania wzburzonymi wodami Wisły okolicznych terenów. Zycie i zdrowie mieszkańców gminy Wilków znalazło się w niebezpieczeństwie. Decyzja o rozpoczęciu działań ratunkowych została podjęta natychmiast.

W rejon klęski zostały skierowane dwa policyjne śmigłowce Sokół i Mi 8, na których pokładach poza policjantami znaleźli się także strażacy z jednostki ratownictwa górskiego. Ratownicy podjęli pięć osób z dachów domów tam, gdzie nie było innej możliwości przeprowadzenia ewakuacji. Poszkodowani zostali przetransportowani do Opola Lubelskiego, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy.

Film Ratunek przyszedł z powietrza

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ratunek przyszedł z powietrza (format flv - rozmiar 11.23 MB)

Powrót na górę strony