Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani z wody

Data publikacji 24.05.2010

Dwóch mieszkańców Ścinawy udało się na działkę, aby ratować swój dobytek przed wodą. Weszli na grząski teren i nie mogli wydostać się z wody. Policjanci w porę udali się na miejsce i ich uratowali.

Wczoraj około godz.18.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie zostali skierowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie na teren ścinawskich ogródków działkowych, gdzie ktoś wzywał pomocy.

Na miejscu okazało się, że ogródki działkowe są zalane wodą. Policjanci usłyszeli wołanie o pomoc. Po dotarciu do miejsca, z którego dobiegało wołanie, zauważyli dwóch mężczyzn klęczących w wodzie, którzy nie mieli już siły, aby się z niej wydostać.

Funkcjonariusze niezwłocznie wyprowadzili ich na suchy teren. Z uwagi na widoczne objawy wyziębienia, wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Ratownicy przebadali 62- i 65-latka. Mieszkańcy Ścinawy zostali odwiezieni do miejsc zamieszkania.

Okazało się, iż mężczyźni udali się na działkę, by ratować swoje mienie, jednak ze względu na grząski teren nie zdołali się wydostać. Na szczęście policjanci w porę dotarli na miejsce.

(KWP we Wrocławiu / js)
 

Powrót na górę strony