Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa przestępstwa plus dwa wykroczenia

Data publikacji 30.01.2007

Zatrzymany przez policjantów 18-latek odpowie za kradzież torów kolejowych, sprowadzenia zagrożenia katastrofą drogową, brak uprawnień do kierowania i brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Wczoraj około godz. 22:00 w miejscowości Zawada w pow. zamojskim kierujący samochodem osobowym 18-letni mieszkaniec Zamościa najechał na przeszkodę. Jak się okazało była to leżąca w poprzek jezdni 30-metrowa szyna kolejowa, która uszkodziła wszystkie koła samochodu. Pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy. Jego właściciel o zdarzeniu powiadomił policję. Po przybyciu funkcjonariuszy usunięto przeszkodę z jezdni przywracając normalny ruch na drodze.

Policjanci kierując się śladami pozostawionymi przez ciągnik szybko odnaleźli nieodpowiedzialnego traktorzystę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna był trzeźwy. Jak ustalili policjanci, kilka minut wcześniej z bocznej drogi wyjeżdżał ciągnik. Do jego tylnej belki traktorzysta podczepił szynę kolejową, którą zamierzał przewieść na własne podwórko. Przejeżdżając przez jezdnię szyna odczepiła się, a kierowca odjechał pozostawiając przeszkodę na środku drogi.
Traktorzysta przyznał się do winy. Nie przyczepił szyny ponownie, bał się, że ktoś mógłby go zauwazyć i powiadomić policję. Ciągnik którym kierował nie posiadał ubezpieczenia OC, a on sam uprawnień do jego kierowania. Policjanci ustalili również, że szyna kolejowa, którą ciągnął 18-latek pochodziła z kradzieży, a on sam zabrał ją z terenu nieczynnego torowiska aby później ją sprzedać.

Policjanci zatrzymali 18-latka. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz kradzież szyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony