Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy dla nieletnich za „fałszywki”

Data publikacji 24.05.2010

Żarscy policjanci otrzymali informację, że mężczyzna zapłacił za zakupy podrobionym 50 złotowym banknotem. Jak się okazało, mężczyzna, który płacił „fałszywką”, został wykorzystany przez dwóch 14-latków, którzy wydrukowali falsyfikat.

W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że staruszek otrzymał banknot od dwóch 14-letnich chłopców, którzy poprosili go o zakupienie im papierosów. Nieświadomy niczego starszy człowiek udał się z podrobionym banknotem do sklepu, by spełnić prośbę nastolatków. Sprzedawca w sklepie zorientował się, że banknot jest fałszywy i powiadomił Policję. Przesłuchani nieletni przyznali się do wprowadzania fałszywych pieniędzy do obiegu. Jak się okazało, to nie był pierwszy raz. 14-letni Grzegorz H. początkowo drukował banknoty 10 złotowe, gdy kilka razy udało mu się wprowadzić do obiegu niskie nominały, postanowił wydrukować banknoty 50 złotowe.

Wpadka nieletnich fałszerzy zakończy się w sądzie rodzinnym. Przypominamy, że w przypadku osób dorosłych fałszowanie pieniędzy jest poważnym przestępstwem, za który kodeks karny przewiduje karę nawet 25 lat pozbawienia wolności.

(Gorzów Wlkp. / js)

Powrót na górę strony