Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na banki – został zatrzymany

Data publikacji 24.05.2010

Policjanci z Gdańska zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzewanego o napady na placówki bankowe. Śledczy udowodnili mu już dwa napady rabunkowe, które popełnił najprawdopodobniej przy użyciu broni palnej. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do jednego z napadów doszło 10 listopada ubiegłego roku na Zaspie. Wtedy to zamaskowany sprawca wtargnął do banku, następnie przedmiotem przypominającym broń sterroryzował jego pracownicę, po czym ukradł pieniądze i uciekł. Do drugiego napadu doszło kilka miesięcy później. Sprawca przy użyciu narzędzia przypominającego broń palną, ponownie napadł na bank na Zaspie. Mężczyzna ukradł pieniądze i uciekł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchali świadków i sporządzili portret pamięciowy sprawcy. W wyniku podjętych czynności, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji ustalili sprawcę tych napadów. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące 23-latek spędzi w areszcie. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawiania wolności, w przypadku posługiwania się przy tym bronią - kara od 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

Powrót na górę strony