Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 25.05.2010

Stołeczni policjanci wpadli na trop przestępczego procederu prowadzonego na Targówku. 22-letni obywatel Wietnamu uprawiał tam konopie. Zabezpieczono 277 krzewów konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 300 tys. zł.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową ustalili, że na jednej z posesji na Targówku najprawdopodobniej znajduje się uprawa konopi indyjskich. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego KSP i policjantami z Pragi Północ postanowili to sprawdzić. O 14:00 wkroczyli na posesję.

W domu odkryli aż 277 krzewów konopi oraz specjalistyczny sprzęt: 63 lampy nagrzewające, 65 układów sterowniczych do lamp, 4 filtry węglowe o wielkości 150 cm każdy, 3 tablice rozdzielcze z bezpiecznikami i gniazdami elektrycznymi, służące do uruchamiania systemu nagrzewania upraw oraz instalację do wentylowania pomieszczeń. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono ponad 6 g marihuany oraz karabinek pneumatyczny.

Zatrzymano 22-letniego obywatela Wietnamu. Policjanci szacują czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków na około 300 tys. złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzić będą teraz policjanci z komendy rejonowej na Pradze Północ pod nadzorem praskiej prokuratury rejonowej. Śledczy muszą ustalić, od kiedy działała nielegalna uprawa i gdzie trafiały wyprodukowane tam narkotyki.

(KSP / js)
 

Film Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich (format flv - rozmiar 3.64 MB)

Powrót na górę strony