Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlecał tłoczenie pirackich płyt

Data publikacji 25.05.2010

Stołeczni policjanci zatrzymali 35-latka, który na podstawie fałszywych dokumentów zlecił jednej z firm zajmujących się legalnym tłoczeniem płyt, wyprodukowanie 20 tys. sztuk płyt DVD o wartości około 1,2 mln zł. Następnie w innej firmie zlecił wykonanie kolejnych 72 tys. pirackich płyt CD z muzyką, zamówienie przekroczyło kwotę 2 mln zł.

Składając zamówienia, 35-latek korzystał z fałszywych dokumentów. Przedstawiał sfałszowane oświadczenia o nabytych prawach do zwielokrotniania tych utworów. Tym samym właściciele byli przekonani, że mężczyzna działa legalnie.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili też, że zamówienia składane były przez fikcyjne firmy. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 13 matryc, które były wykorzystywane do masowej produkcji płyt. W jednym z pomieszczeń znaleźli około 1.000 płyt gotowych do sprzedaży. Zabezpieczono też dwa komputery stacjonarne, laptopa i taśmę z hologramami, które były umieszczane na opakowaniach płyt. Tym samym kupujący nie byli w stanie stwierdzić, że nabywany przez nich towar to piracka kopia.

Zatrzymanemu mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Za działalność na szkodę producentów i twórców audio video grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / js)
 

Powrót na górę strony