Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie

Data publikacji 25.05.2010

Policjanci z Leżajska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 61-letniej kobiety. Sprawca został rozpoznany na podstawie portretu pamięciowego, stworzonego tuż po zdarzeniu. Wczoraj, sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Od kilkunastu dni policjanci z Leżajska poszukiwali sprawcy zgwałcenia 61-letniej kobiety. Do tego przestępstwa doszło 10 maja w miejscowości Ożanna. W zatrzymaniu poszukiwanego pomógł portret pamięciowy sporządzony tuż po zdarzeniu.

Właśnie na jego podstawie, policjanci zatrzymali 32-letni mieszkańca powiatu łańcuckiego. Został dostrzeżony na terenie kompleksu leśnego w gminie Grodzisko Dolne. W trakcie wstępnych czynności próbował zmylić policjantów, podając fałszywy adres zamieszkania. Potem twierdził, że mieszka u krewnego. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się też, że jest poszukiwany, jako zaginiony przez komendę Policji w Łańcucie.

W oparciu o zgromadzone dowody, prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty zgwałcenia i uszkodzenia ciała. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Wczoraj, Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja