Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli kolejni członkowie gangu narkotykowego

Data publikacji 26.05.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejne 7 osób w sprawie jednego z aktywniejszych gangów narkotykowych działających na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Zlikwidowali także plantację konopi indyjskich ukrytą w zamkniętej lisiej fermie. Dotychczas w ręce policjantów w tej sprawie trafiło 23 narkotykowych dilerów.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego kilka dni temu zatrzymali siedem osób z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i małopolskiego, należących do zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o rozprowadzanie dużych ilości narkotyków. Byli oni znaczącymi dilerami amfetaminy i ekstazy w Legnicy, Nowej Soli i okolicach tych miast. Pięciu z zatrzymanych trafiło do aresztu. Wśród nich jest 42-letni mieszkaniec Krakowa, uznawany za wysoko usytuowanego w hierarchii handlarzy  dostawcę amfetaminy i ekstazy.

Podczas realizacji sprawy i przeszukiwania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych policjanci natrafili w Nowej Soli na plantację konopi indyjskich. Uprawa była zlokalizowana w zamkniętej hodowli lisów. W obiekcie zabezpieczono kilkadziesiąt roślin w różnej fazie wegetacji. Plantacja była wyposażona w profesjonalne urządzenia do oświetlenia, nawadniania i nawożenia. Zabezpieczono także 25 tys. zł w gotówce, które prawdopodobnie pochodziły ze sprzedaży narkotyku.

Wszystko zaczęło się w lutym 2009 roku, kiedy w zasadzkę w Stęszewie koło Poznania wpadli trzej mężczyźni. Warszawski kurier chciał wówczas przekazać 3 kg amfetaminy dwóm odbiorcom z Dolnego Śląska. Informacje pojawiające się w tej sprawie, wskazywały na to, że grupa antynarkotykowa CBŚ trafiła na jeden z aktywniejszych gangów narkotykowych działających na południu Wielkopolski i Dolnym Śląsku. Policjanci ściśle współpracując z Wydziałem V ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu szybko ustalili i zatrzymali bossów gangu. Latem 2009 roku do aresztu trafili między innymi Michał M. ps. Wiraszka, Paweł S. ps. Strzałka, a także „Goodwey" i "Meyson".

Do tej pory w tej sprawie zatrzymano łącznie 23 osoby wchodzące w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Za udział w grupie, posiadanie i handel narkotykami grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / js)
 

Powrót na górę strony