Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33 zarzuty dla dilera narkotyków

Data publikacji 26.05.2010

Żagańska prokuratura zakończyła aktem oskarżenia śledztwo przeciwko dilerowi narkotyków ze Szprotawy. Policjanci zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 33 zarzutów handlu, udzielania i udziału w obrocie środkami odurzającymi i psychotropowymi.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przez kilka miesięcy prowadzili działania dotyczące śledztwa przeciwko dilerowi narkotyków ze Szprotawy.

W czasie prowadzonych działań zebrano dowody, które pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 33 zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych. 24-letni Tomasz G., mieszkaniec Szprotawy, jest podejrzany o handel i udzielanie narkotyków osobom dorosłym i małoletnim, oraz udział w obrocie środkami odurzającymi i psychotropowymi na terenie Szprotawy.

W czasie śledztwa policjanci ustalili kilkanaście osób, którym podejrzany sprzedawał lub nieodpłatnie udzielał narkotyków - amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Jeden z zarzutów obejmuje 50-ciokrotne sprzedawanie marihuany małoletniemu koledze za kwotę 2,5 tys. zł.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu Tomasz G. od 30 grudnia ubiegłego roku przebywa w areszcie śledczym.

Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

(Gorzów Wlkp. / js)
 

Powrót na górę strony