Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana grupa złodziei samochodów

Data publikacji 30.01.2007

Wczoraj wieczorem gdyńscy policjanci do walki z przestępczością samochodową razem z policjantami z KWP Gdańsk zatrzymali trzyosobową grupę przestępczą podejrzewaną o kradzież dziewięciu samochodów z terenu Gdyni, Kartuz, Tczewa i Starogardu Gdańskiego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 30-45 lat mieszkańcy Gdańska, Kowali i Jagatowa.

Policjanci ustalili, że mężczyźni najpierw kradli kluczyki samochodowe a następnie za ich pomocą auta. Łupem padały samochody luksusowe znacznych wartości nawet rzędu ponad 100.000 zł. Obecnie jednemu z zatrzymanych Dariuszowi W. przedstawiono już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch citroenów C5 oraz opla vectray o łącznej wartości ponad 160.000 zł. Ponadto policjanci ustalili, że Dariusz W. jest poszukiwany listem gończym za podobne przestępstwa m.in. przez gdańską prokuraturę.

Policjanci przeszukali również miejsca w których przebywali złodzieje. Tam znaleźli i zabezpieczyli szereg dokumentów wystawionych na nazwiska innych osób. Jak się okazało część z nich była zgłoszona jako skradzione. W mieszkaniu w którym przebywał Patryk K. policjanci zabezpieczyli również broń – pistolet gazowy wraz z magazynkiem i nabojami. Broń zostanie przekazana do badań balistycznych.

Powrót na górę strony