Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano narkotykowego hurtownika

Data publikacji 27.05.2010

Policjanci z bielskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który handlował narkotykami. Diler wprowadził do obrotu co najmniej 4 kg amfetaminy, tj. około 40 tys. porcji o czarnorynkowej wartości blisko 100 tys. zł. Policjanci zatrzymali także siedmiu jego wspólników.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że diler prowadził przestępczy proceder od jesieni zeszłego roku. Narkotyki rozprowadzał wśród swoich znajomych. Policjanci zatrzymali siedmiu jego wspólników. Wobec pięciu z nich sąd zastosował tymczasowe areszty, dwaj odpowiadają z wolnej stopy.

W toku postępowania policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, tj. około 10 tysięcy działek dilerskich, które nie trafiły do odbiorców. Odzyskano też wartego 50 tys. złotych mercedesa, który pochodził z przestępstwa, pojazd ten został przywłaszczony przez jednego ze sprawców.

Zatrzymany 25-latek był już karany za handel narkotykami i udział w bójce. Za przestępstwa te trafił do więzienia na 3 lata. W styczniu zeszłego roku opuścił mury zakładu karnego.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowiada w warunkach recydywy. Za handel narkotykami grozi mu nawet 15 lat więzienia. Policjanci planują kolejne zatrzymania osób powiązanych z dilerami.

(KWP w Katowicach / js)
 

Powrót na górę strony