Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 27.05.2010

Napadli na 46-letniego mężczyznę, okradli go i dotkliwie pobili. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Po dwóch dniach policjanci płockiej komendy odnaleźli jego zwłoki. Szybko też zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten napad. Wczoraj sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Do napadu doszło 19 maja w rejonie torów kolejowych w pobliżu dworca PKP w Płocku. Łupem sprawców padł telefon komórkowy. Po rozboju napastnicy pozostawili w krzakach ciężko pobitego mężczyznę. Dwa dni później policjanci odnaleźli jego zwłoki.

Do pracy ruszyli kryminalni z płockiej komendy i komisariatu na Podolszycach. 24 maja zatrzymali 4 młodych mieszkańców Płocka, którzy chcieli sprzedać skradziony ofierze telefon. Wśród nich był sprawca rozboju. Z relacji pozostałych wynikało, że przestępstwa dokonało dwóch sprawców. W kilka godzin operacyjni ustalili dane drugiego sprawcy i następnego dnia rano zatrzymali go.

W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci odnaleźli metalowa pałkę, o której  świadkowie mówili, że została użyta do popełnienia przestępstwa.

Śledczy zabezpieczyli również odzież i buty, w którą w czasie napadu ubrani byli sprawcy. Mężczyźni byli przesłuchiwani w płockiej prokuraturze, a zebrany przez policjantów materiał dowodowy był na tyle mocny, że wczoraj sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

(KWP w Radomiu / js)
 

Powrót na górę strony