Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzewanych o wyłudzenia pieniędzy

Data publikacji 31.01.2007

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy podejrzewani są o oszustwa i pomocnictwo w tym procederze.

Zatrzymani to 34-letni mieszkaniec Szczawna Zdroju i 29-letnia mieszkanka Boguszowa Gorce. Jak ustalili policjanci mężczyzna w swoim domowym komputerze wytwarzał różnego rodzaju dokumenty, które następnie przedstawiane były różnym osobom prawnym i fizycznym w celu wyłudzenia pieniędzy. Wśród takich dokumentów znajdowały sie na przykład dokumenty tożsamości czy też wyciągi bankowe.

Zadaniem kobiety było potwierdzanie autentyczności tych dokumentów. Dzięki takim przygotowaniom osobom tym udało się wyłudzić z jednego z banków 35 tysięcy złotych. Próba wyłudzenia 40 tysięcy z drugiego banku nie powiodła się. Z kolei powodzeniem zakończyła się operacje wyłudzenia różnych kwot pieniędzy od klientów na aukcjach internetowych. Wystawiając do sprzedaży towary, których nabywcy i tak nie otrzymywali, zatrzymani oszukali pokrzywdzonych na łączną kwotę około 40 tysięcy złotych. 

Mężczyźnie i kobiecie grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do 8 lat.
Powrót na górę strony