Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” i policyjny piknik na Agrykoli

Dziś w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. MSWiA i KGP zorganizowały konferencję prasową z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przejazd rowerami ulicami Warszawy, a także piknik rodzinny na Agrykoli z okazji Dnia Dziecka.

W okresie wiosenno–letnim rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji w miastach. Coraz prężniej swoją obecność na drogach zaznaczają grupy rowerzystów. W zdecydowanej większości przypadków są to osoby młode i aktywne, które są zainteresowane bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W czasie konferencji inaugurującej kampanię „Rowerem bezpiecznie do celu” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KGP poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Rolą Policji jest podjęcie skutecznych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia liczby ofiar, między innymi również tej grupy użytkowników dróg. W zeszłym roku doszło do ponad 4,5 tys. wypadków z udziałem rowerzystów, w których zginęło 389 osób, a rany odniosło 4306 osób. W tej grupie są osoby w różnym wieku, także dzieci, które po skończeniu 10 roku życia i uzyskaniu karty rowerowej mogą samodzielnie poruszać się po drogach publicznych.

Po konferencji miłośnicy jazdy rowerem mogli przejechać w kolumnie rowerowej ulicami Warszawy z Centrum Olimpijskiego położonego przy Wybrzeżu Gdyńskim na Agrykolę – wśród nich byli przedstawiciele resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji.

Na Agrykoli funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego obsługiwane przez Policję, gdzie najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a także przystąpić do egzaminu na kartę rowerową.

Stołeczna Estrada oraz instytucje i organizacje, które wzięły udział w Pikniku zapewniły wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

ks
 

Powrót na górę strony