Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 28.05.2010

Policjanci ze Szczecina i Goleniowa zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z zabezpieczonych krzewów można by wyprodukować około trzech kilogramów marihuany o szacunkowej czarnorynkowej wartości około 75 tys. zł. Zatrzymano także dwóch mężczyzn, z których jeden usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci ze Szczecina i Goleniowa otrzymali informację o plantacji konopi na jednym z ogrodów działkowych. Informacja była bardzo lakoniczna, jednak policyjne ustalenia potwierdzały ją. Wtedy podjęto decyzję o wejściu na teren typowanej posesji. W budynku, znajdującym się na tej posesji, policjanci odnaleźli krzewy wysokie na ponad 1 metr. Z tych roślin można by wyprodukować około 3 kg narkotyków o szacunkowej wartości około 75 tys. zł. W pomieszczeniu znajdowały się lampy naświetlające i inne urządzenia wspomagające wzrost roślin.

Podczas akcji zatrzymano dwóch młodych mężczyzn. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Szczecina, wcześniej nie byli notowani za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu całości materiału dowodowego jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat.

(KWP w Szczecinie / js)

Powrót na górę strony