Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z pomocą powodzianom

Policyjny bus wypełniony darami wyruszył dziś spod Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Środki czystości, trwała żywność i ubrania przyniesione przez funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i ich rodziny trafiły do potrzebujących pomocy powodzian na Lubelszczyźnie.

Ludzkim odruchem jest nieść pomoc tym, którzy go potrzebują. Przez ostatnie tygodnie policjanci, którzy byli kierowani na tereny dotknięte klęską powodzi, pilnowali porządku i bezpieczeństwa. Wypełniając jednak zadania swojej służby widzieli tragedie ludzi, którzy w walce z żywiołem stracili wszystko. Nie sposób jest przejść obojętnie obok takiego rozmiaru ludzkiego cierpienia i krzywdy.

Dziś o godz. 10.00 spod Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wyruszył policyjny bus po brzegi wypełniony darami dla powodzian. Środki czystości, środki higieny, trwała żywność, woda pitna i ubrania - to wszystko przynieśli lubelscy funkcjonariusze, pracownicy cywilni i ich rodziny, którym nie został obojętny los poszkodowanych mieszkańców naszego regionu. Dary trafiły do miejscowości Rogów w gm. Wilków, gdzie złożono je w szkole podstawowej.

Do kolegów z Lublina przyłączają się funkcjonariusze z całego garnizonu, którzy również organizują zbiórkę darów.

(KWP Lublin/ kj)

Powrót na górę strony