Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Data publikacji 31.01.2007

Policjanci z Miejsca Piastowego uratowali dwóch gimnazjalistów. W czasie służby patrolowej zauważyli ich leżących na śniegu w pobliżu szkoły. Był sześciostopniowy mróz, a 14- i 15-latek byli tak pijani, że nie można było nawiązać z nimi kontaktu. Chłopców zabrała karetka pogotowia. W szkole, przed którą leżeli, odbywała się dyskoteka.

Przedwczoraj wieczorem ok. 18:00 policjanci pełniący służbę w na terenie Gminy Miejsce Piastowe, przy bramie wjazdowej jednego z gimnazjów zauważyli dwóch chłopców, którzy leżeli bezwładnie na śniegu. W tym czasie był mróz, temperatura powietrza wynosiła ok. – 6 stopni C.
 
Po sprawdzeniu okazało się, że młodzieńcy są tak pijani, że nie można nawiązać z nimi kontaktu. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu jego przyjazdu udzielili chłopcom pierwszej pomocy, zabezpieczając ich przed zimnem.
 
Funkcjonariusze ustalili również tożsamość nastolatków. Okazało się, że mają 14 i 15 lat oraz są uczniami kl. I i II pobliskiego gimnazjum, w którym odbywała się właśnie dyskoteka.
 
O całym zdarzeniu powiadomiono nauczycieli i rodziców uczniów. Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego.
 
Powrót na górę strony