Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne Osiedla – z wizytą w Tomaszowie Mazowieckim

Data publikacji 30.05.2010

31 maja w hotelu w Dobieszkowie odbędzie się seminarium pod hasłem "Wspólnie zadbajmy o to co najważniejsze. Bezpieczeństwo mieszkańców województwa łódzkiego". Seminarium zorganizowane zostało w ramach programu "Wspólne Osiedla" i będzie miało międzynarodowy charakter - obok przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Łódzkiego Garnizonu Policji i instytucji wspierających program "Wspólne Osiedla" wezmą w nim udział także policjanci z Anglii i Francji.

"Wspólne Osiedla” to kampania społeczna promująca filozofię Community Policing oraz inicjatywy społeczne podejmowane w ramach Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej”. Umożliwia partnerską współpracę mieszkańców, Policji i innych służb miejskich poprzez aktywne zaangażowanie ludzi i instytucji w rozwiązywanie problemów dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa.

Na seminarium łódzcy policjanci podsumują dotychczasową działalność w ramach programu, wytyczą kierunki działań na przyszłość i przedstawią dotychczasowe owoce swojej pracy. Warto dodać, że zagraniczni goście przybyli do Łodzi już 28 maja. Aby stało się zadość tradycyjnej polskiej gościnności łódzcy stróże prawa przygotowali dla kolegów z zagranicy szereg atrakcji. Pierwsze czekały na nich już 29 maja w Tomaszowie Mazowieckim. O godzinie 10 zagraniczni goście w asyście łódzkich stróżów prawa przybyli do Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Na miejscu zwiedzali jednostkę i na nowoczesnej strzelnicy zmierzyli się w konkursie strzeleckim "O puchar Komendanta Powiatowego Policji”, w którym zwyciężył przedstawiciel francuskich stróżów prawa pan Jérôme Delage – Komisarz Policji Centralnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Publicznego w Paryżu. Bezpośrednio po wizycie w komendzie grupa zwiedzała skansen rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.

Następnie delegacje przemieściły się do Ogniwa Konnego w Smardzewicach, gdzie zakosztowały potraw z grilla i wojskowej grochówki. Po posiłku nasi zagraniczni przyjaciele podziwiali policyjne pokazy – neutralizację ładunku wybuchowego wykonaną przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, ćwiczenia policji konnej na plaży Zalewu Sulejowskiego przy "Omedze” oraz pokaz ratownictwa wodnego przy udziale łodzi motorowych.

Po pokazach goście udali się do Spały, gdzie w godzinach zwiedzali bunkry z okresu II wojny światowej w Konewce.

(Źródło: KWP Łódź/ks)

Powrót na górę strony