Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust bankowy w rękach Policji

Data publikacji 31.01.2007

Wczoraj przed południem na terenie jednego z banków policjanci zatrzymali 33-letniego oszusta "recydywistę".

Łodzianin legitymował się sfałszowanym dowodem osobistym na nazwisko innej osoby, która wcześniej dokument utraciła, a także podrobionym prawem jazdy na to samo nazwisko. Miał przy sobie także sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu w prywatnej firmie. Jego prawdziwą tożsamość ustalono dzięki porównaniu linii papilarnych z tymi, które były już w policyjnej bazie danych.
 
Zatrzymany zamierzał wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł. We współpracy z funkcjonariuszami z pionu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Łodzi ustalono, że zatrzymany 33-latek wyłudził bądź też usiłował wyłudzić kredyty w innych bankach na terenie Łodzi. Na początku stycznia pobrał 50 tys. zł kredytu, 26 stycznia ponad 70 tys. zł, by w kolejnej placówce próbować wyłudzić 14.400 zł.
 
Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli wnioski kredytowe i inne dokumenty dotyczące pierwszego z kredytów, telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa a utracony na terenie Zgierza oraz radioodtwarzacz skradziony na terenie Inowrocławia.
 
Do wyjaśnienia zatrzymano także 29-latka podejrzewanego o współudział w oszustwach. Łączna suma wyłudzeń i usiłowań wyłudzeń na tym etapie postępowania karnego wynosi co najmniej 160.000 złotych.
 
Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony