Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa zatrzymany

Data publikacji 31.05.2010

31-latka, podejrzewanego o zabójstwo 22-latki oraz usiłowanie zabójstwa 22-letniego mężczyzny, zatrzymali kryminalni z gdańskiej komendy. Zaatakowana nożem w swoim mieszkaniu kobieta w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Jej 22-letni kolega z ranami kłutymi ciała trafił do szpitala. Za zabójstwo zatrzymanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie dyżurny gdańskiej Komendy Miejskiej otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na Zaspie doszło do ugodzenia nożem 22-letniej kobiety oraz 22-letniego mężczyzny. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Mundurowi, którzy pojechali na miejsce, znaleźli w mieszkaniu kobietę, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Jej 22-letni znajomy z ranami kłutymi ciała został przewieziony do jednego z gdańskich szpitali. Policjanci wstępnie potwierdzili, że zarówno kobieta i mężczyzna zostali zaatakowani nożem.

Podczas prowadzonych działań jeden z gdańskich kryminalnych wsiadł do pociągu, którym jechał poszukiwany. W międzyczasie koledzy przesłali policjantowi mms-a ze zdjęcie mężczyzny, który już wkrótce miał zostać zatrzymany. Kiedy pociąg stanął na stacji w Tczewie gdańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Tczewie, a także funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeszukali skład pociągu i w jednym z wagonów znaleźli poszukiwanego 31-latka. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchany przez prokuratora.

Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymanemu za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony